Evden Eve Nakliyat Platformu, nakliyatal.com, evden eve ile nakliyat,

Evden eve nakliyat firmaları ile müşteriler burada buluşuyor, uygun taşımacılık için fiyat teklifi isteyin. Evden eve ile nakliyat, nakliyatal.com, evden, eve, ile, nakliyat, evden eve ile nakliyat, evden eve nakliyat, evden eve, nakliyat, taşımacılık, nakliye, evdeneve, nakliyat platformu, firmaları, nakliyeciler, nakliyatal.com

Gebze Evden Eve Nakliyat

02 Aralik 2014 Sali 00:58

Gebze Evden Eve Nakliyat

Platformumuzu kullanan Evden Eve Nakliyat Yaptirmayi düsünen vatandaslarimiza yardimci olmak amaciyla Gebze Evden Eve Nakliyat Firmalarinin bulundugu ortami Gebze de Evden Eve Nakliyat yapildiktan sonra nasil bir yasam bizi bekliyor.Gebzeyi tanitici amaçli paylasimlarimiz


Kocaeli'nin Gebze Ilçesi hakkinda genel bilgiler

Gebze, (antik adlari: Dakibyza ve Libyssa) Kocaeli ili'ne bagli bir sanayi kenti. Kocaeli ilinin bir ilçesi durumundaki kent, Marmara Bölgesinin en büyük sanayi kentlerinden biridir. Kent Kocaeli il indense Istanbul ili'ne daha yakindir.

Tarihçe
Gebze'nin de içinde bulundugu, Bitinya bölgesinin bilinen en eski tarihi, M.Ö. XII. yüzyila kadar dayanir. Asya ile Avrupa kitalari arasindaki en önemli geçit yeri olan Kocaeli Yarimadasi ya birçok ulusun yurdu, ya da gelip geçtikleri, uygarliklarindan izler biraktigi bir yer olmustur.

Bilinen ilk ulus göçünü de M.Ö. XII. yüzyilin baslarinda Frigler yapmistir. Bogaz yoluyla Yarimada'ya gelen Frigler, buradan Anadolu'ya dagilmislardir.

Bugün Gebze'nin oldugu yerde, M.Ö. 281-246 yillarinda Kral I. Nicomedes'in egemenligindeki Bitinya Kralligi dönemindeki Dakibyza ve Libyssa adinda yerlesmeler vardi. Bu yerlesim alanlarinin arastirmalara konu olmasinin en önemli nedeni ise, ünlü Kartacali komutan Hannibal'in krallik döneminde burada yerlesmis olmasidir. Hannibal, Zama Savasi'ndaki yenilgisinden sonra ülkesinde itibar görmemis ve Bitinya Kralligi´na iltica etmek zorunda kalmistir.[1]

Demografi
1997 nüfus sayimi sonuçlarina göre Kocaeli ili'nin toplam nüfusu 1.175.190, Gebze'nin nüfusu 402.916 kisidir. 1997 sayimlarina göre ilçe Kocaeli ili toplam nüfusunun %34.28'ini olusturmaktadir.[2] 1965 yilinda Türkiye nüfusunun binde 33'ü ilçede yasarken, 1997'de bu rakam binde 40.2 olmustur. Türkiye'de genel nüfus artis orani 1965-1997 yillari arasinda %100.8 iken, Gebze'de bu artis %111.8 olmustur.TÜIK tarafindan yapilan ADNK 'a göre 2009 nüfusu 301.400' dür.

Ekonomi
Türkiye, ekonomik gelismislik bakimindan bes gruba ayrilmistir. I. derece gelismis iller Istanbul ili, Ankara ili, Izmir ili, Bursa ili ve Kocaeli ili'dir. Bu baglamda Gebze, Türkiye'nin ekonomik açidan en gelismis bes ilinden birinde bulunmaktadir. Gebze ayrica Kocaeli ili GSYIH'sinin %33.7'sini olusturur. Gebze ayrica Türkiye GSHIY'sinin %1.69'unu üretmistir. 

Firma Girişi
Müşteri Girişi
İstanbul'da her zaman mega hizmeti minumum fiyatları taahhüt eden bir nakliye firması bulunmaktadır.