Evden Eve Nakliyat Platformu, nakliyatal.com, evden eve ile nakliyat,

Evden eve nakliyat firmaları ile müşteriler burada buluşuyor, uygun taşımacılık için fiyat teklifi isteyin. Evden eve ile nakliyat, nakliyatal.com, evden, eve, ile, nakliyat, evden eve ile nakliyat, evden eve nakliyat, evden eve, nakliyat, taşımacılık, nakliye, evdeneve, nakliyat platformu, firmaları, nakliyeciler, nakliyatal.com

1000 KAMYONCU GARJDA KONTAK KAPATTI

15 Ocak 2014 Çarsamba 09:31

1000 KAMYONCU GARJDA KONTAK KAPATTI

Kocaeli'nin Gebze Ilçesi'nde yaklasik bin kamyoncu, kontak kapatarak artan motorin fiyatlarini protesto etti. Marmara Nakliyeciler Garaji'nda biraraya gelen kamyonculardan bazilarinin ellerine aldiklari ayakkabi kutularini salladiklari görüldü.

Son dönemlerde artan motorin fiyatlari ve hükümetin nakliye konusunda yaptigi düzenlemeler kamyoncularin tepkisine yolaçti. Gebze'de bulunan ve bölgenin en büyük nakliyatçilar garaji alan Marmara Nakliyatçilar Garaji'nda toplanan yaklasik 1000 kamyon sahibi ve soför kontak kapatirken, artan mazot fiyatlari nedeniyle is yapamaz duruma geldiklerini söyledi.

Birçok nakliyat firmasinin is yapamadigi için kapisina kilit vurdugunu ifade eden kamyoncu esnafi, protesto sirasinda sik sik hakamüt aleyhine sloganlar atarken bazilarinin ellerindeki ayakkabi kutularini salladigi görüldü.

Protestolarin büyümesi üzerine Gebze Ilçe Emniyet Müdürü Güner Yilmaz ve Gebze Soförler Odasi Baskani Ismail Bülbül olay yerine gelerek kamyonculari ikna etmeye çalisti. Oda Baskani Ismail Bülbül konusma yaparak, kamyoncularin sikintilarini bildigini durumu Ankara'ya iletecegini ifade etti. Ancak bu konusma da kamyonculari yatistirmadi.

Kamyoncular, lojistik sektöründe çalisan firmalara 2.5 TL'den motorin verildigini, kendilerine de bu fiyatin uylgulanmasini talep etti. C2 belgesiyle yurt disina çalisan kamyoncularin yurtiçinde de tasimacilik yapmalarina sitem eden kamyoncular, "Devlet bize K1 belgesi veriyor. 'Bu belgeyle ancak yurt içinde tasimacilik yapabilirsin' diyor. C2 belgesi olana da 'yurt disinda tasimacilik yaparsin' diyor. Ancak C2 belgesi olan yurt içinde de tasimacilik yapiyor. O zaman biz de K1 belgesiyle yurt disinda tasimacilik yapmak istiyoruz" dedi.

Kamyoncularin tepki gönderdigi bir diger konu ise Marmara Kamyoncular Garaji'na giriste ödedikleri 10 TL'lik giris bedeli oldu. Kamyoncular ödedikleri gecelik 10 lirayi yüksek bularak bu rakamin 5 TL'ye inmesini talep etti.

Güvenlik güçlerinin önlemi altinda 3 saatten fazla süren eyleme katilan kamyoncular, seslerine kulak verilmemesi halinde D-100 karayolunu kapatacaklarini söyledi. (DHA)

Firma Girişi
Müşteri Girişi
İstanbul'da her zaman mega hizmeti minumum fiyatları taahhüt eden bir nakliye firması bulunmaktadır.